Umělci

Gallery Czech Art

Šárka Bartko
Věnuje se tvorbě autorského skleněného šperku, kdy kusy skla brousí, vrtá, řeže do různých tvarů, opracovává je do lesku i matu tak, aby podtrhla samotné možnosti skla; často také využívá tisk či malbu.
Barbora Dohnalová
Její díla jsou charakterizována zejména motivy krajiny a architektury, které jsou doplněny o fantaskní, nebo mimozemské tvory, stejně jako vlastní snové představy.
Josef Duchan
Výrazná solitérní postava současného českého výtvarného umění. Používané techniky – grafika, linoryt, suchá jehla, kombinovaná technika, kresba tuší, pastelkou, akryl, malba.
Karel Frantel
Od roku 1991 se věnuje volné tvorbě – keramice, v posledních letech jsou jeho díla stavěná z plátů, dekorovaná barevnými engobami, zlatem a platinou. Jeho tvorba je silně ovlivněna milovaným kubismem.
Michal Halva
Jeho obrazy jsou v současné době tvořeny složitou kombinovanou technikou. Iniciují lidskou fantazii, vyzývají k zamyšlení a k hledání vzájemných souvislostí.
Lucie Havelková a Pavel Havelka
Jejich tvorba je velice rozmanitá, od hutního skla, přes broušené plastiky, až po dekorativní plastiky v architektuře. Jsou pokračovatelé tradice „Škrdlovického hutního skla“.
Helena Hlušičková a Jiří Hlušička
Ve své tvorbě často vychází z kubismu ve stylu art deco, Tvorba Goldfingeru se vyváží do mnoha zemí světa, mimo jiné do Číny, Japonska, Jižní Koreje, Německa nebo Francie.
Helena Hlušičková
Intenzivně se věnuje tvorbě smaltovaných obrazů. Její díla se vyznačují jemností, poetičností, vtipem i hravostí, ale také obsahují příběhy s morálními poselstvími.
Václav Kočí
Přední představitel současné české abstraktní malby. Jeho tvorba je charakterizována abstraktním geometrickým tvaroslovím, ve které často využívá prvotní impulsy vycházející z krátkých textových zpráv či číselných řad.
Jitka Nesnídalová
Hlavním charakteristickým rysem díla Jitky Nesnídalové je multižánrovost, v rámci které mistrně propojuje realistickou malbu s abstrakcí. Ve své tvorbě usiluje o intimní až komorní dílo bez zbytečného vnějšího lesku, plné záře a vnitřní energie.
Jiří Pačinek
Během své kariéry spolupracoval s řadou věhlasných designérů a sklářských firem. Vytvořil kompletní sadu skleněných soch pro americký film „Na nože: Glass Onion“.
Jan Svatoš
Jeho tvorba je ovlivněna zejména vztahem k přírodě, mineralogii, geologii a meditacemi. Věnuje se abstraktní malbě, příležitostně litografii.
Jan Svoboda
Jan Svoboda
Věnuje se převážně malbě (akryl na plátně), příležitostně sochám, kresbě a nábytkovým solitérům. Svobodova tvorba je charakteristická geometrickými tvary, čarami, body a křivkami, dominují v ní horizonty a barevné plochy.
Robert Šafarčík
Jeho tvorba je charakterizována originalitou projevu, neotřelými postupy, výrazným malířským gestem. Ve své tvorbě navazuje na strukturální abstrakci.
Matěj Zikmund
Jeho tvorba je silně ovlivněna zájmem o urbanismus, jehož prvky jsou doprovázeny abstrakcí, která působí místy až mysticky. Ve svých dílech často vychází z konkrétních staveb pražských čtvrtí – Karlína, Žižkova, Vinohrad či Nuslí.

Filtrace

Umělec: